Třídní noviny‎ > ‎

Vítejte ve třetí třídě!

přidáno: 1. 9. 2015 4:10, autor: Miroslava Ozogánová

Co bude potřebovat Vaše dítě do 3.třídy?

Vážení rodiče!

Úspěšně jste zvládli dva náročné školní roky se svým dítětem, kdy jste se jeho přípravě do školy plně věnovali. Nyní nastává doba, kdy byste měli vést dítě k samostatnosti nejen v přípravě školních pomůcek na každý den podle rozvrhu hodin, úklidu aktovky a penálu, ale také ve studiu a psaní úkolů. Ovšem ještě stále bude nezbytná Vaše pravidelná kontrola.

V naší podmořské výpravě od 1. Třídy budeme pokračovat. Školní docházku jsme započali jako rybičky, druhý rok jako delfíni a třetím rokem se z nás stanou dravci po vzdělání a poznání – ŽRALOCI.

Celý školní rok se s dětmi ve hře „Na žraloky“ zaměříme na hledání a získávání nových informací z knih, časopisů, encyklopedií, internetu, od rodičů a příbuzných, proto Vás prosím, abyste byli dětem nápomocni a za jejich přirozenou zvídavost je chválili. Právě vlastní iniciativu ve vzdělávání musíme v dětech pěstovat. Tradiční povinné domácí úkoly mnohdy nahradí úkoly dobrovolné – poznáte je pod názvem DDÚ (dobrovolný DÚ), k jejich plnění děti motivujte, ale nenuťte.

A co do školy v další dny?

• V úterý 2. 9. si děti donesou Čj, M (učebnici + pracovní sešit), konec vyučování v 10:20 hod. Na autobus mohou děti počkat v družině.

• Od čtvrtka 3. 9. se již učíme podle rozvrhu hodin, děti budou mít:

- pytlík na Tv, nejlépe na zip – kraťasy, triko, ponožky, sport. obuv do tělocvičny s bílou podrážkou, tepláky – to vše podepsané, děti se ke svým věcem často nehlásí.

Do konce příštího týdne si děti donesou:

- výtvarné potřeby - každý žák má ve třídě svůj plastový box, do něj si donese voskovky, suché pastely – křídy, plochý a kulatý štětec velký i malý, větší kelímek od jogurtu, hadřík, plastelinu, lepidlo Herkules s dávkovačem, lepidlo – váleček, barevné výkresy, staré noviny 2x, igelitový sáček malý 2x, oděv na Vv - staré triko, zástěrku nebo košili. Opět nejlépe vše podepsané.

- vybavené pouzdro – pastelky zastrouhané, 2x tužka č.3 do geometrie, 2x číslo 2 na psaní, pravítko malé rovné +trojúhelník, guma, 2 pera (doporučuji gumovací PILOT), nůžky. Vše podepsané nebo nějak označené. Nezapomeňte koupit několik tužek do zásoby.

- obalené všechny učebnice a pracovní sešity, dále jen sešity, které děti donesou domů. Zbytek sešitů jim zůstane ve škole, budu je dodávat dle potřeby.

Sešity a učebnice si budeme společně podepisovat ve škole.

Děti se budou půlit na Aj, 1. skupinu učím já, 2. skupinu vyučuje Mgr. Jitka Kavalová.

Přeji Vám hodně sil, trpělivosti a klidu v novém školním roce a těším se na další dobrou spolupráci s Vámi.

Miroslava Ozogánová, třídní učitelka