Třídní noviny

Začínáme s plaváním...

přidáno: 14. 2. 2016 8:46, autor: Miroslava Ozogánová

Vážení rodiče,                                                                        

ve ČTVRTEK  18. února 2016 začíná VÝCVIKOVÝ KURZ  PLAVÁNÍ

na Plaveckém bazéně v Hranicích.

Pod odborným vedením se děti opět budou zábavnou formou seznamovat se základními plaveckými dovednostmi v několika skupinách podle plavecké zdatnosti.

Kurz bude probíhat v rámci výuky tělocviku každý ČTRTEK 4. a 5. vyučovací hodinu 11 – 12:30 hod. (celkem 10 lekcí). Doprava autobusem společně se 2. třídou.

Děti budou potřebovat: Plavky, ručník, hřeben, sprchový gel, vše v podepsané igelitové tašce. (Dlouhé vlasy stažené gumičkou!!! Doporučujeme koupací čepici a boty k bazénu.)

Pro žáky 2. a 3. ročníku je plavecký kurz POVINNÝ. Pokud se Vaše dítě ze zdravotních důvodů kurzu nezúčastní, je nutné doložit písemné lékařské vyjádření. Pak bude mít náhradní výukový program v 1. třídě. První tři hodiny proběhne normální výuka podle upraveného rozvrhu hodin. Děti po nemoci, pokud neplavou, musí sledovat výuku plavání (s sebou tričko, kraťasy).

Cena kurzu: Kurz je pro žáky zdarma, platíte jen dopravu, tj. 400,-Kč. V případě nemoci se peníze nevrací.


Miroslava OzogánováLednové třídní schůzky

přidáno: 3. 1. 2016 8:12, autor: Miroslava Ozogánová

Vážení rodiče, zvu Vás na druhé třídní schůzky v letošním školním roce. Proběhnou ve středu 6. ledna 2016 v učebně 3. třídy. Tentokrát formou konzultací v době od 15.15 hodin do 17 hodin. M. Ozogánová

PF 2016

přidáno: 3. 1. 2016 8:06, autor: Miroslava Ozogánová

Vážení rodiče, milí třeťáci, 

přeji Vám v novém roce štěstí, zdraví, lásku, domácí pohodu, dobrou náladu, dětem studijní úspěchy, rodičům pak hodně sil a trpělivosti ve výchově a vzdělávání dětí. 
                                                                                     Miroslava Ozogánová

Vítejte ve třetí třídě!

přidáno: 1. 9. 2015 4:10, autor: Miroslava Ozogánová

Co bude potřebovat Vaše dítě do 3.třídy?

Vážení rodiče!

Úspěšně jste zvládli dva náročné školní roky se svým dítětem, kdy jste se jeho přípravě do školy plně věnovali. Nyní nastává doba, kdy byste měli vést dítě k samostatnosti nejen v přípravě školních pomůcek na každý den podle rozvrhu hodin, úklidu aktovky a penálu, ale také ve studiu a psaní úkolů. Ovšem ještě stále bude nezbytná Vaše pravidelná kontrola.

V naší podmořské výpravě od 1. Třídy budeme pokračovat. Školní docházku jsme započali jako rybičky, druhý rok jako delfíni a třetím rokem se z nás stanou dravci po vzdělání a poznání – ŽRALOCI.

Celý školní rok se s dětmi ve hře „Na žraloky“ zaměříme na hledání a získávání nových informací z knih, časopisů, encyklopedií, internetu, od rodičů a příbuzných, proto Vás prosím, abyste byli dětem nápomocni a za jejich přirozenou zvídavost je chválili. Právě vlastní iniciativu ve vzdělávání musíme v dětech pěstovat. Tradiční povinné domácí úkoly mnohdy nahradí úkoly dobrovolné – poznáte je pod názvem DDÚ (dobrovolný DÚ), k jejich plnění děti motivujte, ale nenuťte.

A co do školy v další dny?

  • V úterý 2. 9. si děti donesou Čj, M (učebnici + pracovní sešit), konec vyučování v 10:20 hod. Na autobus mohou děti počkat v družině.

  • Od čtvrtka 3. 9. se již učíme podle rozvrhu hodin, děti budou mít:

- pytlík na Tv, nejlépe na zip – kraťasy, triko, ponožky, sport. obuv do tělocvičny s bílou podrážkou, tepláky – to vše podepsané, děti se ke svým věcem často nehlásí.

Do konce příštího týdne si děti donesou:

- výtvarné potřeby - každý žák má ve třídě svůj plastový box, do něj si donese voskovky, suché pastely – křídy, plochý a kulatý štětec velký i malý, větší kelímek od jogurtu, hadřík, plastelinu, lepidlo Herkules s dávkovačem, lepidlo – váleček, barevné výkresy, staré noviny 2x, igelitový sáček malý 2x, oděv na Vv - staré triko, zástěrku nebo košili. Opět nejlépe vše podepsané.

- vybavené pouzdro – pastelky zastrouhané, 2x tužka č.3 do geometrie, 2x číslo 2 na psaní, pravítko malé rovné +trojúhelník, guma, 2 pera (doporučuji gumovací PILOT), nůžky. Vše podepsané nebo nějak označené. Nezapomeňte koupit několik tužek do zásoby.

- obalené všechny učebnice a pracovní sešity, dále jen sešity, které děti donesou domů. Zbytek sešitů jim zůstane ve škole, budu je dodávat dle potřeby.

Sešity a učebnice si budeme společně podepisovat ve škole.

Děti se budou půlit na Aj, 1. skupinu učím já, 2. skupinu vyučuje Mgr. Jitka Kavalová.


Přeji Vám hodně sil, trpělivosti a klidu v novém školním roce a těším se na další dobrou spolupráci s Vámi.

Miroslava Ozogánová, třídní učitelka 

Recitační soutěž

přidáno: 6. 5. 2015 14:14, autor: Miroslava Ozogánová

     Minulý týden proběhlo třídní kolo recitační soutěže. Děti si samy s rodiči měly připravit, vybrat a naučit zpaměti recitovat báseň o třech slokách. Téměř všichni nelehký úkol splnili a předvedli svůj osobitý projev. Nejlépe se dařilo Markétce Svobodové, Honzíku Handlíři, Zdenku Tvardkovi,Violce Mrázkové a Editce Drozdové. Cenu diváků si získal Martin Hančík. Všem Gratulujeme a přejeme úspěch ve školním kole v úterý 12. května.

Dravci - změna termínu!!!

přidáno: 22. 3. 2015 12:10, autor: Miroslava Ozogánová   [ aktualizováno 6. 5. 2015 14:17 ]

    V úterý 12. května (snad na druhý pokus pro špatné počasí) navštívíme zajímavou produkci společnosti Seiferos s ukázkou dravých ptáků.
Akce probíhá ve dvou fázích

Třicetiminutová poutavá přednáška o životě každého druhu, odpovědi  na dotazy žáků a  motivující přezkoušení, kdy jsou nejlepší z nich odměněni zajímavými dárky. Závěrem této části si žáci zblízka prohlédnou a pohladí největší sovu výra velkého.

Nejžádanější letová produkce, imitace lovu, probíhá s maximálním využitím schopností  dravců  a možností daného prostoru. Žáci se rozmístí na úroveň hřiště. Samozřejmostí je dokonalé ozvučení komentáře a v závěru jsou nejpozornější žáci odměněni příletem dravce na jejich ruku. Tato část produkce je časově ohraničena padesáti minutami. Tento čas maximálně využíváme pro praktické předvedení dokonalé imitace lovu za použití speciálně tažné techniky pro lovené vycpaniny.

Moc se těšíme. Více na www. seiferos.cz

 

Třídní schůzky

přidáno: 4. 1. 2015 11:23, autor: Miroslava Ozogánová

Vážení rodiče, 
zvu Vás na TŘÍDNÍ SCHŮZKY, které proběhnou ve středu 7. ledna 2015. Začátek společné části v 15:15 hodin ve 2. třídě. Na programu: Plavecký kurz, výuka, chování, individuálně pak prospěch a chování žáků. O účast prosím především rodiče, kteří nebyli na třídní schůzce v listopadu. M. Ozogánová 

PF 2015

přidáno: 4. 1. 2015 11:18, autor: Miroslava Ozogánová

Vážení rodiče, 
přeji Vám mnoho štěstí v novém roce, trpělivosti a sil při výchově a vzdělávání Vašich dětí. Ať Vám tento rok přinese spoustu radosti a štěstí s Vašimi dětmi. Miroslava Ozogánová

Informace k lyžařskému kurzu v Tošovicích

přidáno: 4. 12. 2014 2:08, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 4. 12. 2014 3:46 ]

Platbu kurzu proveďte do 15. prosince na číslo účtu lyžařské školy ESKIMÁK 1204159018/3030, jako variabilní symbol uveďte rodné číslo dítěte, do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte. Pojištění storno poplatku si vyřizuje každý rodič sám u své pojišťovny. Pokud budete potřebovat potvrzení o zaplacení, vydají Vám ji pracovníci lyžařské školy.

1-9 of 9